Zateplení fasády

Zateplení domu je investicí, která se vám vrátí nejen v komfortu obývání, ale také v úspoře nákladů na vytápění. Když se rozhodujete pro zateplení domu, je velmi důležité zvolit kvalitní a certifikovaný zateplovací systém. V tomto článku vám přinášíme přehled nejčastěji používaných certifikovaných zateplovacích systémů.

EPS zateplovací systém

EPS zateplovací systém je založen na použití polystyrenu jako izolačního materiálu. Jedná se o nejrozšířenější zateplovací systém na trhu a je vhodný pro většinu typů staveb. Polystyrenové desky se lepí na povrch fasády a poté se překryjí sádrovým omítkovým systémem. EPS zateplovací systém nabízí velmi dobré izolační vlastnosti, je odolný proti vlhkosti a má dlouhou životnost.

Minerální vlna zateplovací systém

Minerální vlna je dalším materiálem, který se používá pro výrobu zateplovacích systémů. Jedná se o materiál založený na křemenných vláknech, které jsou spojeny pomocí organických pojiv. Minerální vlna se lepí na povrch fasády a poté se obaluje omítkou. Tento zateplovací systém nabízí velmi dobré izolační vlastnosti, je odolný proti požáru a je také vhodný pro rekonstrukce historických budov.

XPS zateplovací systém

XPS zateplovací systém je založen na použití extrudovaného polystyrenu jako izolačního materiálu. Extrudovaný polystyren se vyrábí v deskách a má velmi dobré izolační vlastnosti. XPS zateplovací systém se lepí na povrch fasády a poté se pokrývá omítkou. Tento zateplovací systém je velmi odolný proti vlhkosti a je také vhodný pro větší tepelné zatížení.

PUR zateplovací systém

PUR zateplovací systém je založen na použití polyuretanové pěny jako izolačního materiálu