Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce kuchyně je většinou časově náročnější záležitost.

Celou rekonstrukci kuchyně je dobré naplánovat. Pokud jste dosud měli v kuchyni plynový sporák a požadujete instalaci elektrického sporáku nebo varné desky,zjistěte zda máte do bytu provedený přívod 380V. 

To lze zjistit poměrně jednoduše, otevřete skříň kde máte hlavní jistič ( pokud to nevíte hledejte poblíž elektroměru u něj je hlavní jistič). Pokud do Vašeho bytu je přivedených 380 V,  naleznete zde 3 jističe  označené číslem Vašeho bytu .

Pokud zde naleznete pouze jeden jistič počítejte s komplikaci, obsahující dvojí návštěvu Vašeho dodavatele el.energie ,  úhradu poplatku za navýšení příkonu témuž dodavateli el.energie většinou jde o 7500 Kč a dále je nutné provést výměnu elektroměru další úpravy  .

Při přípravě rekonstrukce kuchyně  je nutné celý prostor vyklidit , odstranit původní obklady a případně nevyhovující rozvody vody,plynu,elektroinstalace.

Následně se očistí veškeré povrch stěn a podlah.

Nyní přichází samotná přestavba kuchyně,.

  1. nejprve provedeme vyzdívky nových příček a úpravy otvorů např pro dveře 
  2. připraví se nový rozvod elektroinstalace ( pokud máte starší rozvod elektroinstalace bude nutné přivést nové kabely už od bytového rozvaděče)
  3. provede se nový rozvod ZTI - (vody a odpadů)
  4. přivede se přívod plynu pro plynový sporák či varnou desku
  5. provedeme renovaci omítek
  6. obložíme stěny dle požadavku
  7. vymalujeme 
  8. položíme novou podlahu linoleum - vinyl - dlažba - plovoucí podlahu
  9. nyní konečně přichází montáž nové kuchyně